عنوان*آشنايي با ماشين هاي CNC و تاریخچه و مزایا و معایب و کاربردهای آن*

آشنايي با ماشين هاي CNC و تاریخچه و مزایا و معایب و کاربردهای آنآشنايي با ماشين هاي CNC و تاریخچه و مزایا و معایب و کاربردهای آن|30010421|fub|
هم اکنون فایل با مشخصه ی آشنايي با ماشين هاي CNC و تاریخچه و مزایا و معایب و کاربردهای آن وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فهرست:نگاهی به ماشینهای کنترل عددی کامپیوتری CNCتفاوت سیستمهای NC و CNC :تاریخچه ماشینهای CNC :مزایا , معایب و كاربردهای CNC :كاركرد CNC چگونه است؟جيگ و فيكسچرهاي ماشينهاي كنترل عددي كامپيوتري(CNC)تكنولوژي CAD/CAM در خدمت ساخت قطعات صنعتي و صنايع قالبسازي‌محور، راستایی است که به وسیله کنترلر ماشین CNC کنترل می شودكاربردهاي منطق فازي در ماشين‌هاي CNCطراحي كنترل‌كننده مقاوم براي يك سيستم CNCطراحي يك مسيرياب پيوسته تطبيقي و كنترلگريك دستگاه CNC چند محورهطراحي و تحليل ميزسه محوره CNC جهت استفاده در دستگاه برش با آببررسي تفاوت CMM با CNCچرا در كنار يك CNC بايد يك CMM نيز باشد؟قابليت CNC/DVC با کنترل کاملا" سروهد پراب زاويه دار (چرخشي) به همراه تعويض کننده اتوماتيک پرابنگاهی به ماشینهای کنترل عددی کامپیوتری CNCماشینهای ابزار مدرن و رباتها دستگاههای خودكار پیشرفته ای هستند كه از كامپیوتر بعنوان بخش اساسی كنترل كننده آنها استفاده می شود. كامپیوترها در حال حاضر یكی از اجزاء اصلی برای اتوماتیك كردن دستگاهها هستند و می توانند دستگاههای مختلفی مانند ماشین های ابزار , جوش و برش با لیزر را كنترل كنند. آنها می توانند خطوط تولید را براه اندازند یا كنترل یك كارخانه را در دست گیرند.در مقایسه با ماشین ابزار معمولی , (Computer Numerical Control) CNC جانشین كارهای دستی اپراتور می شود. در ماشینكاری معمولی با هدایت ابزار برنده در طول قطعه كار توسط یك چرخ دستی، قطعه کار براده برداری می شود كه این چرخ دستی توسط اپراتور كنترل می گردد. به عبارت دیگر برش محدوده جسم توسط یك اپراتور ماهر بوسیله كنترل چشمی انجام می گیرد.ولی در ماشین CNC كلیه عملیات لازم در یك برنامه گنجانده می شود كه بتواند با حداقل نیاز به ورودهای بعدی نتیجه لازم را بگیرد .

در این سیستم كلیه دستورهای كنترل كننده , مانند اطلاعات مسیر و وظایف سوییچ ها در قالب كدهای عددی ریخته می شوند. كامپیوتر این كدها را شناسایی و پردازش کرده و سپس آنها را به ماشین ارسال می نماید . كامپیوتر می تواند در عرض چند ثانیه مجموعه ای از دستورها را به فرمانهای قابل فهم ماشین تبدیل نماید. در سیکل های زمانی بسیار کوتاه ، سیستم کنترل از نتایج عملکرد گزارش می گیرد (فید بک) و پس از مقایسه با مقادیر تنظیمی ، اصلاخات لازم را انجام می دهد.اطلاعات فوق الذكر را می توان در حافظه ماشین یا روی حافظه خارجی (دیسكتها) حفظ نمود.

برنامه نویس (Part Programmer) باید برای نوشتن برنامه های ماشینکاری قطعات دارای اطلاعات و تجربیاتی در زمینه مكانیك , ابزاربرشی و قید و بستها باشد . استفاده از اطلاعاتی نظیر قابلیت ماشینكاری (Machinability) و فرآیند تولید نیز از اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار می باشد . به منظور تهیه برنامه های پیچیده تر تسلط بر مسائل جبر و مثلثات كارساز خواهد بود.مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت اعمال یداوی و جراحیهای صغیر (فصد، سل و بتر)🔗پاورپوینت امنیت پایگاه داده اوراکل Oracle Security🔗پاورپوینت بحران نامه های ناخواسته الكترونیک معضلی به نام هرزنامه🔗پاورپوینت بررسی سیر تکامل و پیدایش تفکر مدیریت🔗پاورپوینت بررسی تاثیرات SMS در حوزه ارتباطات🔗پاورپوینت بررسی علل ایجاد و تشدید پدیده یوتروفیکاسیون و ارائه راه کارهای مدیریتی و زیست محیطی🔗پاورپوینت بررسی قوانین و مقررات مالیاتی در قانون جدید مالیاتها🔗پاورپوینت برنامه ریزی و کنترل موجودی🔗پاورپوینت برندسازی شخصی در ورزش بایدها و نبایدها🔗پاورپوینت بهداشت درحوادث و سوانح🔗پاورپوینت بهداشت و سلامتی آرایشگاهها🔗پاورپوینت بیماری هتروفیس🔗پاورپوینت بیماریهای ریوی🔗پاورپوینت بیماریهای مدیاستن🔗پاورپوینت بیوایمپلنتها و تاریخچه استفاده از بیوایمپلنتها در علم پزشکی🔗پاورپوینت تجارت الکترونیکی و کسب و کار الکترونیکی🔗پاورپوینت تحلیل الگوریتمها 15 اسلاید🔗پاورپوینت تحول در نظام های مدیریتی🔗پاورپوینت ترانزیستورهای اثر میدان (FET)🔗پاورپوینت تشریح الزامات سیستم مدیریت HSE🔗پاورپوینت تغذیه درنوجوانان، بزرگسالان و سالمندان و نقش آن درپیشگیری ازبیماریها🔗پاورپوینت شیوه ارجاع دهی APA و راهنمای آن🔗پاورپوینت پالایش شمای داده و صورتهای نرمال🔗پاورپوینت پخت و پز صحیح و معرفی انواع ظروف و کاربرد آنها🔗پاورپوینت پدیده بیوالکتریک Bioelectrical Phenomena